nůž: Nůž Bubák SN001b
ocel: Bohler N690
celková délka: 285mm
délka čepele: 157mm
síla čepele: 5mm
materiál rukojeť:  mikarta + Paracord
pouzdro: kydex a hovězí úseň
cena:  8900,- Kč

 

 

Nůž je konstruován pro účely Survival a Bushcraft. Tedy pro všechny, kteří chtějí být připraveni a to jak v přírodě, tak i ve městě. Při výrobě nože jsem se více přikláněl k tomu, vyrobit nůž, se kterým je možné provádět širokou škálu činností. Pomůže tam, kde budete zrovna potřebovat, a nenechá Vás nikdy ve štychu. Nůž vám připraví skvělou hostinu, naštípe dříví. Po sundání rukojeti ho lze připevnit k násadě, čímž majitel získá zbraň podobnou kopí, která udrží útočníka daleko od těla.

nůž, nože, survival, bushcraft, přežití, do přírody

Bohler N690 je kvalitní, nerezavějící ocel. Nůž si podrží svojí řezivost poměrně dlouhou dobu a proto je vhodným kandidátem právě pro činnosti v přírodě. Rukojeť je z materiálu Mikarta, který je houževnatý, nepraská a nepodléhá vlhkosti. 

bushcraft, suvival, do přírody, přežití, nůž, nože, výroba, nožíř

Ve vnitřní části příložek je frézování, které je i v rukojeti nože. Vzniká tak odlehčení a zároveň prostor pro uložení základních potřeb pro nouzové situace. (Obsah na fotografii je pouze ilustrativní).

Rukojeť je přichycena šrouby s výbrusem na plochý šroubovák. Drážka je dost široká, aby k povolení mohl uživatel použít jakýkoliv plochý předmět, který bude zrovna po ruce. Třeba šroubovák. Nebo minci.

nůž, nože, mikarta, dutá rukojeť, survival, bushcraft, přežití, do přírody

Mimo upínacích šroubů jsou v příložkách ještě zalepené čtyři čepy z nerezové kulatiny, které zajištují fixaci celé rukojeti.

Kydexové pouzdro, je základním pouzdrem k noži. Svojí pružností uzamyká nůž a brání jeho možné ztrátě. Je rovněž odolné proti vlhkosti a svůj tvar si udrží cca. do 150°C, kdy začíná měknout. Ale kdo by se opaloval na tak horkém slunci.

nuž, nože, nožířství, paracord, survival, bushcrat, přežití, do přírody, bedrock

Po demontáži mikartových příložek je možné rukojeť vyplést šnůrou, která umožní příjemný úchop. Rovněž tak je možné pomocí šnůry přichytit nůž na hůl a vytvořit tak zbraň, která udrží zvěř i protivníky v bezpečné vzdálenosti.

nůž, nože, pouzdro, kydex, kůže, kpz, nožířství, bedrock

Kožené pouzdro, ve kterém je zasunuto pouzdro kydexové, je opatřeno poměrně rozměrnou kapsičkou, do které je možné uložit potřebnosti dle vlastního uvážení. Kydexové pouzdro je uvnitř uchyceno provléknutím padákové šnůry průvlaky ve spodní části pouzdra. Šnůra umožňuje uchycení nože k noze svého majitele. 

nůž, nože, survival, bushcraft, kpz, na přežití, do přírody, survival kit

Obsah kapsičky je pouze demonstrativní, každý nechť si ho přizpůsobí svým potřebám, dle svých zkušeností. Nošení pouzdra, respektive pouzder, je možné mnoha způsoby jak na těle, taktické vestě nebo batohu. Jistě jsem nevyčerpal všechny možnosti, tak alespoň pro inspiraci:

nůž, nože, multifunkční, pouzdro, řemení, rameno.

Součástí pouzdra je řemen, který umožňuje nošení přes rameno nebo kolem pasu a není tak potřeba dalšího opasku. Řemen je vyroben z kvalitní hlazené kůže a může rovněž sloužit k obtahování nože. Skryté nošení pod bundou nebo vestou je v některých místech velmi praktické a umožňuje ho regulace délky řemene v případě nošení přes rameno.

nůž, nože, nošení, pouzdro, závěs,nožířství, bedrock

Upínky opaskového závěsu lze využít k připnutí dalších potřebností. Prvotně jsou určeny k uchycení pouzdra na opasek svého majitele. Pouzdro je tak v závěsu volné a nepřekáží v pohybu.

nůž, nože, příroda, bushcraft, survival. na přežití. survival kit

V případě použití pouzdra bez závěsu zůstává k dispozici řemen a upínky pro jiné využití.

nůž, nože, kydex, kydexové, pouzdro, nošení, survival, bushcraft, do přírody, camp. přežití

Nůž v kydexovém pouzdře je možné upevnit pomocí šnůry Paracorps na opasek ve vertikální i horizontální poloze. Další možností je nosit nůž na krku viditelně i skrytě, pod oděvem. Možností je i upevnění nože na batoh, či jeho popruh. Kydexové pouzdro svojí samosvorností zajišťuje nůž proti ztrátě a to i v případě nošení rukojetí směrem dolů.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontakt

Petr Chalupa - Bedrock

V Lípách 31, 290 01 Sokoleč

Czech republic

Tel.: +420 603 817 989

Mail: ptr.chalupa@gmail.com

GPS: 

50°5'42.623"N, 15°6'22.766"E

 

      

Příběhy nožů

  • Jde to bez nože?

    Píše se 21. století a nejdůležitějším nástrojem není nůž, ale mobilní telefon. Obaly potravin jsou...

  • Paracord

    Paracord – parašutistická šnůra Je velmi kvalitní padáková šnůra prodávaná pod označením Paracord 550lb....

  • Příběh jednoho nože

    Sériově vyráběné nože začínají psát svojí historii až u svého majitele, ale málokdy je taková aby...

Copyright © 2014, PCH-SERVIS Sokoleč, ptr.chalupa@gmail.com